U11 Development Evaluation Schedule
Tuesday Sept 6 | Wednesday Sept 7 | Thursday Sept 8 | Friday Sept 9 | Saturday Sept 10 | Sunday Sept 11 |
Goalies 4:00pm-5:15pm | Group B Skills 4:00 - 5:15pm | Group C skills - 4:00-5:15pm | Scrimmage A vs B 4:00-5:15pm | Scrimmage B vs C 8 :00-9 :15am | Day off! |
Group A Skills 7:00-8:15pm |
|
|
| Scrimmage C vs A 12:30-1:45pm |
*ALL ICE TIMES ARE AT KAL TIRE PLACE NORTH
22_23 U11 Dev Tryout Groups | |||||||||
Name | Group | Position | Name | Group | Position | ||||
GROUP A | Cohen Ezekiel | A | Forward | GROUP C | Spencer Cyr | C | Defence | ||
Kaho Jordan | A | Forward | Nathan Higgins | C | Forward | ||||
Maks Morris | A | Defence | Kai Hunsberger | C | Forward | ||||
Fisher Pile | A | Defence | William Johnson | C | Forward | ||||
Kingston Prenioslo | A | Forward | Carter McEachnie | C | Defence | ||||
Tucker Sherriff | A | Defence | Christian Melanson | C | Forward | ||||
Deacon Shook | A | Forward | Sascha Mori | C | Forward | ||||
Zach Stitzenberger | A | Forward | Emmett Radziszewski | C | Forward | ||||
Johnathan Swales | A | Defence | Mateo Siedmann | C | Defence | ||||
Sj Vallier | A | Forward | Ryder Smith | C | Defence | ||||
Luke Welter | A | Forward | Lukas Tapper | C | Forward | ||||
Mason Shepherd | A | Forward | Blake Vandenbrand | C | Forward | ||||
Nile Lavallee | A | Forward | Aaron Zubrod | C | Defence | ||||
Mason McGlame | A | Forward | Gabriel Heggelund | C | Forward | ||||
Brody Fletcher | C | Forward | |||||||
Name | Group | Position | Name | Group | Position | ||||
GROUP B | Rowan Wilson | B | Defence | GOALIES | Parker Booth | D | Goalie | ||
Lincoln Skerratt | B | Defence | Liam Lypchuk | D | Goalie | ||||
Hayden Sedawie | B | Forward | Luka Osborne | D | Goalie | ||||
Ethan Miller | B | Forward | Carter Ouellette | D | Goalie | ||||
Dexon McKenzie | B | Forward | Cooper Wunderlich | D | Goalie | ||||
Gavin Mazurak | B | Forward | |||||||
Keagan Mazu | B | Defence | |||||||
Jake Hughes | B | Defence | |||||||
Indy Hardy | B | Forward | |||||||
Landon Hague | B | Forward | |||||||
Sydney Fleischhacker | B | Forward | |||||||
Easton De Groot | B | Forward | |||||||
Emmett Davis | B | Forward | |||||||
Bex Arora | B | Defence | |||||||
Jaxon Webb | B | Forward |
U13 Rep Evaluation Schedule
Tuesday Sept 6 | Wednesday Sept 7 | Thursday Sept 8 | Friday Sept 9 | Saturday Sept 10 | Sunday Sept 11 |
Goalies 4:00pm-5:15pm | Group A Skills 5:30-6:45pm | Group C Skills - 5:30-6:45pm | Scrimmage A vs B 5 :30-6 :45pm | Scrimmage B vs C 9:30-10:45am | Scrimmage A vs C 8:00-9:15am |
Group B Skills 7:00pm-8:15pm |
|
|
|
*ALL ICE TIMES ARE AT KAL TIRE PLACE NORTH
22_23 U13 Rep Tryout Groups | |||||||||
Name | Group | Position | Name | Group | Position | ||||
GROUP A | Harlan Hesby | A | Defence | GROUP C | Aidan Boyd | C | Defence | ||
Trent Keenan | A | Forward | Bryden Ezekiel | C | Forward | ||||
Connor Castonguay | A | Forward | Nathan Sluggett | C | Defence | ||||
Logan Sitter | A | Defence | Reed Witham | C | Forward | ||||
Townes Trainor | A | Forward | Kashius Belanger | C | Forward | ||||
Elijah Bennett | A | Forward | Brayden Higgins | C | Forward | ||||
Grady Connolly | A | Defence | Brady Nemirsky | C | Defence | ||||
Earl Irwin | A | Forward | Landon Corrigan | C | Forward | ||||
Layten Oliver | A | Forward | Easton Skerratt | C | Defence | ||||
Jesse Boltz | A | Forward | Nolan Roughton | C | Forward | ||||
Ethan Schmidt | A | Forward | Jackson Ford | C | Forward | ||||
Cole Wilson | A | Forward | Levi Kashuba | C | Forward | ||||
Ben Hunsberger | A | Forward | Logan Zezel | C | Forward | ||||
IR | Aaron Hiscock | A | Defence | Koby Sandvold | C | Defence | |||
Cruz Cusack | A | Forward | Lochlyn Quibell | C | Forward | ||||
Lincoln Alger | A | Defence | Kellen Balcaen | C | Forward | ||||
Leland Nelson | A | Forward | TJ Podollan | C | Forward | ||||
Name | Group | Position | Name | Group | Position | ||||
GROUP B | Cohen Bentham | B | Forward | GOALIES | Satori Tam | D | Goalie | ||
Liam Locke | B | Forward | Gunner Podollan | D | Goalie | ||||
Cole Pinette | B | Defence | Gus Linford | D | Goalie | ||||
Griffen Dickinson | B | Forward | Benjamin Dobernigg | D | Goalie | ||||
Devon Grande | B | Defence | Liam Finlay | D | Goalie | ||||
Liam Perrin | B | Forward | Isaac Pol | D | Goalie | ||||
Carter Wallace | B | Forward | Griffin Giroux | D | Goalie | ||||
Nolan Wolden | B | Forward | James Cornies | D | Goalie | ||||
Owen Kashuba | B | Forward | |||||||
Aiden Miller | B | Forward | |||||||
Daniel Cooke | B | Forward | |||||||
Atlee Reim | B | Forward | |||||||
Jacob Jackson | B | Forward | |||||||
Ronin Raymond | B | Defence | |||||||
Lewis Childs | B | Defence |
U15 Rep Evaluation Schedule
Tuesday Sept 6 | Wednesday Sept 7 | Thursday Sept 8 | Friday Sept 9 | Saturday Sept 10 | Sunday Sept 11 |
Goalies 5:30-6:45pm | Skills Group A 8:30- 9:45pm | Skills Group B 7:00-8:15pm | Day off ! | Scrimmage A vs B 11:00-12:15pm | Scrimmage A vs B 9 :30-10:45am |
|
|
|
|
*ALL ICE TIMES ARE AT KAL TIRE PLACE NORTH
22_23 U15 Rep Tryout Groups | |||||||||
Name | Group | Position | Name | Group | Position | ||||
Group A | Nixon Whieldon | A | Defence | GOALIES | Cohen Bailey | D | Goalie | ||
Max Power | A | Forward | Logan Collins | D | Goalie | ||||
Ataway Jewson | A | Forward | Parker Degerness | D | Goalie | ||||
Samuel Balcaen | A | Forward | |||||||
Shanahan Gare | A | Forward | |||||||
Asher Kuiken | A | Defence | |||||||
Mathew Lorentz | A | Defence | |||||||
Lucas Vandervelde | A | Defence | |||||||
Alexander Glover | A | Forward | |||||||
Jacob Wowryk | A | Forward | |||||||
Boston Ciccone | A | Forward | |||||||
Benjamin Lemke | A | Defence | |||||||
Ashton Matchett | A | Forward | |||||||
Name | Group | Position | |||||||
Cohen Hogberg | B | Forward | |||||||
Group B | Jack Johnson | B | Defence | ||||||
Preston Sutch | B | Defence | |||||||
Mason Wilson | B | Forward | |||||||
Justice Gommerud | B | Forward | |||||||
Waylon Trainor | B | Forward | |||||||
Jace Nemirsky | B | Forward | |||||||
Dallton Lawrence | B | Defence | |||||||
Kalin Frick | B | Forward | |||||||
Connor Johnson | B | Forward | |||||||
Brennen Hart | B | Defence | |||||||
Tylen Lewis | B | Forward | |||||||
Jacob Bennett | B | Forward | |||||||
Kyle Gillick | B | Defence |
U18 Rep Evaluation Schedule
Tuesday Sept 6 | Wednesday Sept 7 | Thursday Sept 8 | Friday Sept 9 | Saturday Sept 10 | Sunday Sept 11 |
Goalies 5:30-6:45pm | Day off | Skills Testing - 8:30-9:45pm | Scrimmage - 7 :00-8 :15pm | Day off | Scrimmage 11:00am-12:15pm |
|
|
*ALL ICE TIMES ARE AT KAL TIRE PLACE NORTH
22_23 U18 Rep Tryout Groups | |||||||||
Name | Group | Position | Name | Group | Position | ||||
GROUP A | Addison Bradley | A | Forward | GOALIES | Isaac Brisco | D | Goalie | ||
William Heighway | A | Defence | Joshua Donison | D | Goalie | ||||
Evan Kashuba | A | Forward | |||||||
Tyler McInnes | A | Forward | |||||||
Keeton Bijl | A | Defence | |||||||
Ryan Cox | A | Forward | |||||||
Denan Gauthier | A | Forward | |||||||
Garrett Louis | A | Forward | |||||||
Jack Laventure | A | Forward | |||||||
Theodore Lavallee | A | Forward | |||||||
Name | Group | Position | |||||||
GROUP B | Gavin Johnson | B | Defence | ||||||
Jeffrey Curtis | B | Forward | |||||||
Alessandro Durfeld | B | Defence | |||||||
Dylan Hatalcik | B | Forward | |||||||
Sam Levesque | B | Forward | |||||||
Kai Maleniza | B | Forward | |||||||
Oliver Murray | B | Forward | |||||||
Clayten Colmorgen | B | Forward | |||||||
Gavin Dolling | B | Defence | |||||||
Nolan Wilson | B | Defence |